Elfí střípky: Pocta Tolkienovi

15. února 2022

Je tu můj nový fantasy měsíčník – a tématem prvního newsletteru je zaslouženě Tolkienova Středozemě. 

Čarovné elfí fotky mých šperků od Markéta Novak.

Moji milí zákazníci,
s novým rokem přichází změny mého newsletteru. Chtěla bych ho pojmout víc jako online inspirační okénko nebo takový fantasy mini-časopis.
Inspirací mi byla kamarádka šperkařka Nady a její mixletter a taky Madla Čevelová a její úplňkový zpravodaj. I já jsem se rozhodla posílat newsletter vždycky při úplňku. Přijde mi to pro mou novou značku Elvenlune hezky symbolické. Navíc je to termín, který se opravdu nedá posunout a věřím, že mě přiměje k větší pravidelnosti ve psaní než dosud 🙂
A proč je prvním tématem právě Tolkien? Byl první fantasy ságou, kterou jsem v pubertě přečetla, a byla to láska na první pohled. Věřím, že jeho příběhy a čarovný svět Středozemě nás budou inspirovat další desítky let. A fascinuje mě, kolik různých podob mohou tyhle inspirace mít. Nakoukněte!
Celý newsletter by měl být spíš inspirační než prodejní, ale jednu výzvu tu dnes mám – ve čtvrtek 20. 1. bude u mě na facebooku i na instagramu probíhat soutěž o poukaz na moje šperky. Tak se nezapomeňte podívat, bude z čeho vybírat 🙂

Celá značka Elvenlune i nová kolekce Lunaria je hodně inspirovaná Tolkienovskou estetikou. Chci, abyste z mých šperků měli pocit, jako byste ocitli v magickém lese. Vznešení elfové tu zpívají za svitu měsíce a jejich tváře zdobí čarokrásné šperky. Chtěla bych, abyste se s mými šperky mohly i vy stát tou krásnou elfí královnou. Moc mi k tomu dopomohly nádherné fotky od Markéty Novak – v mém novém blogu Jak se fotí elfí šperky je najdete všechny pohromadě.

Fantasy střípky pro všechny smysly:

  • Od premiéry Jacksonova Pána prstenů uplynulo přes dvacet let, ale přesto je to dodnes jedna z nejúspěšnějších filmových sérií. Pokud si budete chtít dát maraton prodloužených verzí, počítejte s rovnými 12 h stopáže – ideální příležitost pro dlouhé zimní večery!
  • Při práci se můžete pustit i kompletní soundtrack z filmů. Já při tvoření nového webu hodně poslouchala úžasnou fantasy instrumentální hudbu od Adriana von Zieglera, která mi Středozem dost připomínala.
  • V roce 2020 vyšla také kuchařka inspirovaná Středozemí (jestli ji někdo máte, dejte vědět!). A někteří nadšenci jdou i dál – víte, že se u nás pořádá hobití LARP kombinovaný s kuchařskou soutěži? 
  • Fanfikce ze světa Středozemě je spousta, a to i u nás. Ke mě se loni dostal odkaz na poutavou novelu Dítě lesaVypráví o mladé dívce, která se rozhodne zjistit, kam zmizely entky. Taky vám to v knihách vždycky vrtalo hlavou?
  • Markéta Novak, která nafotila moje šperky, má už na kontě několik Tolkienovských focení – třeba Éowyn a Faramira nebo Berena a Lúthien. Jsou to dechberoucí fotky.
  • Jestli milujete knihy stejně jako já, z tohohle budete u vytržení – mladá anglická malířka Maisie Jackson zdobí akvarelem boční strany knih a vznikají tak nádherné ilustrace. Na svém instagramu i sama radí, jak na to. Jestli se to odhodláte vyzkoušet, napište mi! 🙂 
  • Často taky při vymýšlení názvů pro šperky používám elfský slovník (schválně se zkuste podívat, co znamená Lassea, Ithil nebo Olwa). Může se hodit i při vymýšlení jmen postav do povídek nebo při hraní rpg.
Elfí diadém ze stříbra a měsíčních kamenů.

Taky máte rádi Tolkiena? Máte nějaké své oblíbené zpracování či inspirativní umělce? Napište mi, ráda si rozšířím obzory!

Pokud chcete fantasy měsíčník každý úplněk najít ve své emailové schránce, přihlaste se prosím k odběru Elfích střípků.