Jak se fotí elfí šperky

14. ledna 2022

Jako první na mém webu upoutají nádherné fotky elfí královny s měsíčními šperky z kolekce Lunaria od úžasné fotografky Markéty Leupoldové aka Markéta Novak photography. Její práci sleduji už několik let a její fotky prostě miluju. Když jsem přemýšlela o fotkách na nový web, byla to jasná volba – moc jsem si přála, aby byly právě od ní.

Celý rebranding a práce na novém webu i na pilotní kolekci mi trvala o dost déle, než jsem čekala. Byly chvíle, kdy jsem si myslela, že to nikdy nebude hotové a že s tím seknu. Ale v září 2021 začaly obě děti chodit do školky a já získala víc času se šperkům věnovat. Pár dnů nato sdílela Markétka na svém facebooku příspěvek, ve kterém hledala nové projekty na focení s tím, že časově zvládne pouze 1-2 větší focení měsíčně. Řekla jsem si, že je to teď nebo nikdy a hned ten den jsem jí napsala. Domluvily jsme se, začaly probírat téma, modelku, šaty… těšila jsem se jako malá. Odvážila jsem se Markétku i poprosit, jestli by mohla nafotit i můj portrét, což byl taky můj dlouholetý sen.

Celé září a říjen jsem usilovně makala na nové kolekci Lunaria – bylo jasné, že tématem bude měsíc a měsíční kámen podle nového názvu Elvenlune. Inspirovala jsem se také novým logem od Adély Stopky, secesními filigrány i krásnými šperky z Pána Prstenů. Celá kolekce měla působit vznešeně, lehce a tajemně, stejně jako elfové tančící v lesích Lothlórienu. Jak je vidět, filmová Galadriel byla taky jednou z velkých inspirací pro naše focení.

Pár dní před focením se nám ale plány začaly trochu hatit. Já nestíhala dokončit šperky a modelce Marušce onemocněla malá dcerka. Focení jsem posunuly o pár dní na konec října a já se jen modlila, aby vydrželo krásné počasí. Jenže pak onemocněla i Maruška a den před focením jsme musely shánět novou modelku. Markétka si s tím ale poradila jako profík – rozhodila sítě a celou neděli strávila vybíráním modelky. Nakonec jsme se domluvily s Kristýnou, která je navíc profesionální vizážistka, takže se mohla sama nalíčit a po focení pak nalíčila i mě na focení portrétu.

V pondělí jsem ráno vstala, nechala muže s dětmi doma a vyrazila vlakem do Prahy. Ten den si pamatuju jako ve snu – pozorovala jsem za oknem zlatě zbarvené stromy a cítila, že jsem přesně tam, kde mám být. Bylo to, jako by do sebe zapadly všechny kousky skládačky a moje pomalé krůčky v budování značky mě dovedly až sem, ke splnění mého snu o krásných elfích špercích.

Samotné focení bylo moc příjemné a já se spíš snažila moc nepřekážet a dávat pozor, aby šperky byly tam, kde mají být. Hodně jsme toho řešily i v post-processu, aby bylo všechno vyladěné do posledního detailu. Tady jsem Markét zas dost potrápila já, ale myslím, že výsledek je dokonalý. Pořád se těch krásných fotek nemůžu nabažit, a tak vám je sem dávám všechny pohromadě. Těším se, co vymyslíme příště a jsem vděčná, že můžu spolupracovat s tak milými a talentovanými lidmi.

Ps. A jak dopadl můj portrét? Můžete se sami podívat na hlavní stránce!