O autorce

jak šperky vznikají

Moje šperkařská cesta

Moje šperkařská cesta začala v roce 2007, kdy mě kamarádka seznámila s dráty a korálky. V roce 2010 mi bylo jasné, že tenhle koníček bude něčím víc a pořídila jsem si živnostenský list a začala prodávat na Fleru pod přezdívkou Eire, která se časem stala mým uměleckým jménem. Od začátku mě to táhlo k fantasy a přírodním motivům, zamilovala jsem si práci se stříbrem a krásnými kameny. Nakonec jsem se rozhodla opustit původní profesi překladatelky a věnovat se výrobě šperků naplno.

Všechny šperky, které zde najdete, jsou výsledkem mé touhy zachytit střípky kouzelného světa a přetvořit je do něžných ozdob pro každodenní nošení. Do každého šperku vkládám kousek své duše a vyrábím je, jak nejlépe umím. Doufám, že okouzlí i vás a stanou se talismany na vaší cestě životem. 

Eire z Elvenlune

Jak pracuji

Touha být šperkovou kouzelnicí mě přivedla k práci s drahými kovy a přírodními kameny. Těší mě, že díky nim mohu vyprávět svoje (a hlavně vaše) šperkové příběhy. Miluji proces, kdy z pár kousků kovu a kamínků vznikne něco krásného, co přetrvá po generace. V mé tvorbě se odráží to, co je mému srdci blízké – příroda, fantasy, keltské motivy a secesní ornamenty.

Všechny šperky vznikají ze stříbra ryzosti 925 nebo 999, zlaté šperky nejčastěji ze zlata ryzosti 585 (14k). Pro práci s drahými kovy jsem řádně registrovaná na puncovním úřadě. Kameny na výrobu šperků pečlivě vybírám, aby byly kvalitní a pokud možno přírodního původu. Kombinuji několik různých technik – klasické zlatnické postupy, odlévání do ztraceného vosku a drátování s pomocí tenkých drátků technikou wire-wrapping. Vznikne tak jedinečný styl šperků, který v sobě snoubí to nejlepší.

Šperky jako talismany

Věřím, že šperky jsou zhmotnělé sny a příběhy. Já jsem jejich vypravěčkou a pokornou tvůrkyní. Tak vznikají jedinečné vílí šperky, talismany na vaší životní cestě. Moc mě těší, když pro vás šperky získají kouzlo jedinečnosti a neopakovatelnosti a stanou se symbolem, který dalece přesahuje jejich cenu. Stanou se povzbuzením v těžkých časech a potěšením v čase radosti.

zakázková výroba

Chcete šperk z mé dílny?

l

Napište mi

Probereme vaši představu a já navrhnu vhodný materiál a design. Stanovím také předběžnou cenu a dobu dodání.

Líbí se vám?

Po zaplacení zálohy se pustím do výroby. Zakázky v průběhu fotím a vy tak můžete vidět, jak šperk vzniká. Doladíme detaily, aby odpovídal vašim představám.

Těšte se na balíček

Po dokončení šperk nafotím a pošlu vám fotky k odsouhlasení. Zbývá jen doplatit druhou část zakázky a můžete se těšit na dárkově zabalený balíček!