Balení šperků a zasílání

Dávám si záležet na krásném a pečlivém balení.
Chci, aby rozbalování balíčků bylo samo o sobě potěšením.
A krásná stromová krabička může být šperkovnicí na vaše poklady.

Všechny šperky balím do dárkových krabiček s vlastním logem Elvenlune. Můžete v nich šperky dál uchovávat, aby vydržely dlouho krásné. Logo je jemné a krásné, takže se krabička hodí i v případě, že šperk dáváte jako dárek někomu blízkému.

Balení šperků je věda – musí být nejen krásné, ale i praktické a pokud možno ekologické. Hodně jsem si nalámala hlavu, než jsem vše zkombinovala tak, abych byla spokojená. Jak tedy šperky balím?

  • Samotný šperk před balením zkontroluji a znovu vyleštím. Zabalím ho do dárkové krabičky a přikryju stříbrným hedvábným papírem, aby se v krabičce po cestě nehýbal a neštěrchal.
  • Nachystám si větší kartonovou krabici s mým stromovým motivem. Krabičku můžete dál používat jako šperkovnici nebo v ní uchovávat jiné poklady. Vystelu ji smaragdovým hedvábným papírem, aby se v ní šperková krabička a obálka nehýbaly.
  • Do stříbrné obálky dávám kartičku-vizitku s mými kontaktními údaji a pokyny k údržbě šperků. Stejné kartičky mám i s prázdnou zadní stranou a pokud dáváte šperk jako dárek, mohou posloužit jako hezké přáníčko.
  • Do obálky přidávám i hadřík na čistění stříbra (více k péči o šperky najdete v tomto článku) a u náušnic posílám i náhradní plastové zarážky.
  • Vše zabalím do kartonové stromové krabičky/krabice a pak do plastové obálky. Nejsem příznivcem plastu, ale jednak chrání krabičku před namočením, jednak je třeba u cenného psaní nutné používat speciální obálku České pošty (a cenné psaní mám vyzkoušené jako bezpečnou, rychlou a pojištěnou dopravu, kterou téměř bez reklamací používám už léta). Jako druhou možnost používám Zásilkovnu, kterou máte také velmi v oblibě.
  • Zbývá napsat adresu a vyrazit na poštu, aby byl balíček brzy u vás!

Úžasné logo a stromovou grafiku krabiček má na svědomí Adéla Stopka.